تماس با ما :09359196289

سایت زیبا ، حرفه ای
سایت زیبا ، حرفه ای
باما همواره صفحه اول گوگل باشید

بیشتر بدانید

نتایج تجربی 5 سال فعالیت در زمینه سئو | پایگاه دانش میزبان‌فا

همانطور که می دانید گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوگر دنیا از یکسری الگوریتم ها و فاکتورها برای رتبه بندی نتایج جستجوی خود بهره می گیرد. لازم به ذکر است که این معیارها همواره در حال تغییر و بهبود هستند. پس می توان نتیجه گرفت که معیار و دستورالعمل ثابتی وجود ندارد. در این مطلب نتایج تجربی بیش از 5 سال فعالیت در زمینه سئو سایت به شما ارائه خواهد شد که از نظر ما ارزش بسیار بالایی دارد چون نتیجه سالها زحمت و سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

نتایج تجربی حاصل از سئو و بهینه سازی

این نتایج حاصل تجارب کسب شده از ده ها سایت می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که موارد زیر بصورت تجربی بوده و نمی توان بصورت کاملا قطعی به آنها استناد کرد. همچنین ممکن است برخی از متخصصین فعال در حوزه سئو و بهینه سازی سایت این موارد را رد یا تایید کنند. شما نیز مختار به تایید یا رد این موارد هستید.

وردپرس و سئو سایت

وردپرس را می توان بهترین سیستم مدیریت محتوای رایگان و متن باز دنیا دانست. ساختار قابل کنترل وردپرس و همچنین وجود افزونه ها و قالب های بسیار زیاد برای آن را می توان از نقاط قوت وردپرس دانست. طبق بررسی هایی که در شرایط کاملا یکسان انجام داده ایم وردپرس نتیجه بهتری (هر چند جزئی) در مقایسه با جوملا در سئو بدست آورده است. وردپرس در عین داشتن کارایی، ساختار بسیار منظمی دارد و کار با آن بسیار آسان است. همین ویژگی بارز سبب می شود که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا باشد. پیشنهاد می کنیم مطلب وردپرس چه تاثیری در سئو سایت دارد را مطالعه نمایید.

اهمیت ساختار سایت در سئو

ساختار و معماری سایت، نقش بارزی در استاندارد بودن سایت ایفا می کنند. استاندارد بودن سایت نیز موجب بالا رفتن سطح کارایی و راحتی برای کاربران می شود. این موضوع بصورت غیر مستقیم تاثیر مثبتی بر سئو می گذارد. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، بحث را در قالب مطلبی اختصاصی با عنوان تاثیر ساختار سایت بر سئو مطرح کرده ایم.

تاثیر گواهی امنیتی SSL در سئو سایت

گوگل تاثیر مثبت گواهی امنیتی SSL را تایید کرده است. اما نکته قابل توجه این است که نتیجه بررسی ها نشان می دهد گواهی SSL رایگان تاثیر خاصی در سئو ندارد. دلیل این موضوع را می توان به این موارد ارتباط داد که در گواهی های هزینه ای احراز صورت می گیرد اما در گواهی های رایگان هیچگونه احرازی صورت نمی گیرد. در نتیجه با توجه به اینکه امکان سوء استفاده با گواهی SSL رایگان برای مواردی نظیر فیشینگ و … وجود دارد منطقی است که تاثیر مثبتی برای گواهی امنیتی SSL رایگان وجود نداشته باشد.

تاثیر سرعت، پایداری و امنیت در سئو سایت

منابع رسمی گوگل اظهار داشته اند که سرعت لود سایت تاثیر مستقیمی در سئو دارد. قاعدتا هر قدر سرعت لود سایت بهتر باشد نتیجه مثبت و هر قدر پایین تر باشد تاثیر منفی خواهد داشت. البته موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که سایت شما برای رتبه بندی در نتایج گوگل با در نظر گرفتن وضعیت رقبا سنجیده می شود و ممکن است سایت قرار گرفته شده در رتبه 1 گوگل با کلمه یا عبارت خاصی، سرعت مطلوبی نداشته باشد. پس باید توجه داشت که مهم بالاتر و بهتر بودن از رقباست نه داشتن معیارهای تئوری.

پیشنهاد می شود برای کامل شدن اطلاعات خود مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:

ویژگی های بارز محتوای با کیفیت

منظور از محتوای با کیفیت نه تعداد کلمات است نه وجود تصویر و ویدئو و …! بلکه معنی محتوای با کیفیت این است که محتوا کاربرپسند بوده و استانداردهای فنی در آن رعایت شده باشد. از ویژگی های محتوای با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مدیریت صفحات کم ارزش و بی ارزش

برخی از صفحات ارزش خاصی ندارند و بهتر است از ایندکس شدن آنها در گوگل جلوگیری کنیم. برای اینکار می توانیم از افزونه بسیار کاربردی و خوب Yoast SEO کمک بگیریم و صفحات بی ارزش و یا کم ارزش را بصورت Noindex ست کنیم تا از ایندکس شدن آنها جلوگیری کنیم. یکی از راهکارهای دیگر استفاده از rel=canonical برای صفحات کم ارزش، بی ارزش و یا مشابه است. در واقع از canonical به منظور تجمیع صفحات مشابه و ارجاع آنها به صفحه هدف استفاده می شود.

تاثیر تجربه کاربری در سئو سایت

نتیجه بازخوردهای بازدیدکنندگان سایت را می توان به عنوان تجربه کاربری قلمداد کرد. برخی از متخصصین و فعالان حوزه سئو بر این عقیده هستند که UX تاثیر خاصی در سئو ندارد اما ما با این نظریه کاملا مخالف هستیم و این نظر را داریم که تجربه کاربری تاثیر بسیار قابل توجهی در سئو دارد. همچنین لازم به ذکر است انتظار می رود تاثیر تجربه کاربری در سئو در آینده بیش از میزان فعلی باشد. زیرا اصل مبحث تجربه کاربری بر برقراری وضعیت مطلوب باب میل کاربران یک سایت است که به هدف و اصل نزدیک است.

بررسی تاثیر لینک ها در کسب رتبه

لینک های خارجی از ابتدا تاثیر بسیار زیادی در تعیین رتبه نتایج گوگل داشته اند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که سطح اسپم و تخلف در این موضوع بشدت بالاست و این موضوع سبب شده گوگل الگوریتم خاصی تحت عنوان پنگوئن برای کنترل و بررسی لینک ها ارائه شود. بحث لینک های خارجی یک موضوع بسیار گسترده و پیچیده است که نمی توان بصورت خلاصه در مورد آن صحبت کرد. اما یکسری موارد هستند که بهتر است به آنها توجه داشته باشید. موارد بشرح زیر هستند:

برای اینکه بتوانید لینک بیلدینگ خوبی داشته باشید تا موجب بهبود سایت و کلمات کلیدی آن شود پیشنهاد می کنیم ساختار الگوریتم پنگوئن را بخوبی بشناسید تا بتوانید به درستی عمل کنید. یکی از بهترین منابع سایت searchengineland می باشد که در زیر لینک مربوط به اطلاعات و اخبار الگوریتم پنگوئن قرار داده می شود:

Google Penguin

نتایج تجربی ۵ سال فعالیت در زمینه سئو
4.6 (91.15%) 52 vote[s]
هاست ایران اسورلد

عیسی نورانی

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد. عیسی سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. همچنین حدود 2 سال است که بصورت جدی پروژه های سئو و بهینه سازی مجموعه اسورلد را مدیریت می کند.

نوشته های مشابه

ارتباط با ما

با ارسال یک پیام با ما در ارتباط باشید

اصفهان- بهارستان - خ الفت

Phone: 09359196289

Email: saeedmoh031@gmail.com